KLASY SPORTOWE

Nabór do klasy o profilu piłka nożna

Jeżeli pragniesz uprawiać piłkę nożną oraz zdobywać wiedzę, klasa sportowa o profilu piłki nożnej jest dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem! Codzienny trening sportowy wkomponowano w rozkład lekcji. Położenie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 19 i uprzejmość Młodzieżowego Klubu Sportowego Przemysław Poznań sprawia, że mamy możliwość korzystania z doskonałego boiska ze naturalną nawierzchnią przy ul. Piłsudskiego. Co roku w okresie wakacji oraz ferii zimowych nasi uczniowie wyjeżdżają na obozy sportowe, na których oprócz treningów panuje doskonała atmosfera do wypoczynku, a także do nawiązywania nowych znajomości.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 19 biorą udział w turniejach w kraju i za granicą, rozgrywają gry kontrolne z atrakcyjnymi przeciwnikami („Lech , Warta ).Atutem naszej szkoły jest też wykwalifikowana kadra trenerska. W SP 19 za szkolenie w klasach piłkarskich odpowiada Patryk Kochański - ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Jest absolwentem Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie uzyskał tytuł Trenera II klasy piłki nożnej . Przez 11 lat prowadził drużyny miejskiego MKS Przemysław Poznań, Lech Poznań ,Bristol Rovers (Anglia), Olimpia Poznań UKS Talent Poznań. Posiada 6-letnie doświadczenie w pracy z klasami sportowymi na poziomie Szkoły Podstawowej. Inne certyfikaty: Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna Teoretyczne i Praktyczne Aspekty Kształcenia Dzieci i Młodzieży na Różnych Etapach Edukacji Piłkarskiej w Polsce, Uczestnik Lech Coaching Conference 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, certyfikat UEFA Grassroots dotyczący szkolenia piłkarskiego dzieci w wieku 7-13 lat (2008), certyfikat uczestnictwa w konferencjach: "Organizacja szkolenia dzieci i młodzieży w zawodowych klubach piłkarskich" uprawnienia kierownika placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży uczestnik Konferencji dla trenerów KNFC na Stadionie Narodowym, Doświadczenie: Wychowawca i nauczyciel w klasie sportowej o profilu piłka nożna, trener młodzików w MKS Przemysław Poznań.

Testy sprawnościowe kandydatów do klasy IV piłki nożnej tworzonej we współpracy z MKS Przemysław i UKS Talent zostaną przeprowadzone na treningach w terminach uzgodnionych z trenerami MKS Przemysław Poznań i UKS Talent Poznań.