Świadomy rodzic to świadomy zawodnik - Chcemy być lepsi

Świadomy rodzic to świadomy zawodnik - Chcemy być lepsi

Chcemy być lepsi !!!

Coś dla małych i dużych
Cechy dobrego piłkarza
Systematyczność – treningi są jak szkoła. Najpierw trzeba nauczyć się cyferek, potem dodawania, potem mnożenia. Musisz nauczyć się alfabetu, by potrafić czytać. Tak samo w piłce - trzeba umieć biegać bez piłki, by biegać z piłką. Pewnych etapów nie da się przeskoczyć. Dlatego ważne, by na zajęciach pojawiać się regularnie, bo… miesiąc wyjęty z treningów pozostawia takie same zaległości, jak miesiąc wyjęty ze szkoły. Grupa idzie dalej, kogo nie ma, ten traci.

Tutaj szczególna uwaga do kar dla dzieci: “nie pójdziesz na trening, jak nie zaczniesz się uczyć/odrobisz lekcji”. To bardzo łatwe, bo jeśli komuś bardzo zależy na treningach, to pójdzie do pokoju i lekcje odrobi. Ale można pogłówkować i dać inną karę (telefon, komputer, telewizor, internet ogólnie, inne – można pomyśleć na formą) lub – co lepsze – kary obrócić w bonusy: “jeśli będziesz się uczyć na bieżąco i pogodzisz szkołę z treningami – zaplanuj sobie czas tak, by wszystko ogarnąć – dostaniesz nowe korki, koszulkę, ochraniacze, piłkę lub razem odłożymy na obóz sportowy.

Jeśli dziecko uwielbia coś robić i pragnie robić to systematycznie – drodzy rodzice, pozwólcie mu, ale niech nauczy się organizować swój czas odpowiednio.

Pracowitość – bo sama smykałka i talent nie wystarczą. Musisz dokładać wszelkich starań na treningu i meczu, by koszulka była mokra od potu, wykonywać ćwiczenia skrupulatnie i dokładnie. Wysiłek przynosi rezultaty.

Pewność siebie – czyli grać jak potrafi się najlepiej. Musisz być pewnym posiadanych przez siebie umiejętności. A umiejętności nabywa się przez pracowitość i systematyczność. Jeśli wiesz, że wykonujesz dobrą robotę na treningu – wierzysz, że na meczu będzie ci to wychodzić.

Odwaga – bierze się z pewności siebie, bo jeśli jesteś pewny siebie, to nie boisz się podejmować odważnych i ryzykownych decyzji na boisku.

Samoświadomość – czyli wiedza, dlaczego tak a nie inaczej. Dlaczego przychodzisz na trening (bo lubisz a nie dlatego, że rodzice lubią patrzyć jak grasz i chcą, byś się nieco poruszał). Dlaczego wykonujesz ćwiczenia tak, a nie inaczej, czemu na tej pozycji trener każe ci grać tak, a nie inaczej. Dlaczego nie powinieneś pić coli przed meczem i dobrze się wyspać (nie dlatego, że trener tak każe, bo tak mu się podoba, ale dlatego, że to wpływa na grę – jesteś wypoczęty, organizm jest dobrze nawodniony). My uświadamiamy zawodników na treningach i meczach, rodzice muszą robić to w domach, by każdy z zawodników wiedział, dlaczego tak, a nie inaczej.

Koleżeństwo – bo bez kolegów nie ma drużyny, a bez drużyny nie będziesz mógł grać w piłkę. A dobre relacje budują dobre drużyny. Dlatego o kolegów trzeba dbać, jak o rodzinę.

Źródło Piłkarski Kolczu

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości