LUBOŃ CUP rocznik 2007

LUBOŃ CUP  rocznik 2007

UKS ŚREM po raz drugi w tym sezonie najlepszy w silnie obsadzonym turnieju. Dla nas był to pierwszy turniej w życiu a nasza drużyna złożona z chłopców uczęszczających do  szkoły podstawowej nr 6  którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką mieliśmy się dobrze bawić i zadanie uważam za wykonane. Wygraliśmy swój pierwszy mecz na turnieju BRAWO !! Chciałbym serdecznie pogratulować chłopakom za walkę i zaangażowanie włożone w każdy mecz. Myślę że zebraliście dużo doświadczenia które zaprocentuje na przyszłość. Dziekuję chłopaki :) Nikodem Hollas, Antek Hollas, Wiktor Dulemba, Dawid Korek, Jakub Halka, Kamil Nykiel, Olek Konieczny, Jakub Szpotański, Jakub Rowiński Mikołaj Mrośkowiak (kpt)

DSC 0528_2

Wyrównany poziom najlepszych drużyn. Wielkie emocje w finale. Pracowity weekend młodych pilkarzy.

Po raz siódmy w tym sezonie młodzi piłkarze walczyli o puchary i medale w ramach turniejów Luboń Cup. Tym razem rywalizowali zawodnicy urodzeni w 2007 roku i młodsi.

Mecze w fazie grupowej były bardzo wyrównane i w jednym przypadku o miejscu /drugie lub trzecie/ decydowało losowanie, a w drugim jedna strzelona bramka więcej. Po fazie grupowej rozpoczęły się mecze systemem pucharowym. Były one bardzo wyrównane, często kończyły się jednobramkowym zwycięstwem.

W pierwszym półfinale Polonia Środa zmierzyła się z Chrobrym Gniezno. Lepsi okazli się gnieźnianie zwyciężając 1:0. Natomiast drugi półfinał pomiędzy UKS Śrem, a Akademią Piłkarską Reissa zaKończył się remisem 2:2. Lepsi w rzutach karnych byli piłkarze UKS Śrem, wygrywając 2:0.

W meczu o 3. i 4. miejsce piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa zwyciężyli 2:0 Polonię Środa Wielkopolska.

W wielkim finale mieliśmy wiele emocji. Walka do ostatniej sekundy gry, piękne bramki, proste błędy i efektowne zagrania. Zespół UKS Śrem okazał się w tej piłkarskiej wymianie ciosów lepszy od Chrobrego Gniezno zwyciężając 3:2. Piłkarze ze Śremu zdobyli podwojną koronę Luboń Cup zwyciężając po raz drugi w sezonie.

Najlepszym strzelcem okazał się zdobywca 6 bramek - Oliwier Kowalczewski z Chrobrego Gniezno, który o ten tytuł musiał powalczyć w dodatkowej serii rzutów karnych. Najlepszym bramkarzem uznano Jędrzeja Dominiaka z UKS Śrem. Jego kolega klubowy Jakub Przebierała został najlepszym zawodnikiem Turnieju.

Łącznie w turnieju w 34 meczach padło 119 bramek.

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS Śrem